Press Releases
print

IFC та OTP Bank стають партнерами, щоб розширити доступ до торговельного фінансування в Україні


IFC у Києві
Олена Гармаш
Телефон: +380 44 490 6400
E-mail: oharmash@ifc.org        

IFC у Вашингтоні
Аліза Маркус
Телефон: + 1 (202) 473 8168
E-mail: amarcus@ifc.org        


Київ, Україна, 2 жовтня 2009 року—IFC, член Групи Світового банку, надає гарантію торговельного фінансування на суму 20 мільйонів доларів США акціонерному товариству OTP Bank, щоб допомогти банку збільшити обсяг фінансування зовнішньоекономічних операцій та розширити доступ до фінансових ресурсів для компаній з приватного сектору в Україні.
 
OTP Bank – це третій комерційний банк України, що приєднався до Глобальної програми торговельного фінансування IFC (IFC Global Trade Finance Program) як банк-емітент. Відтепер банк матиме доступ до глобальної мережі програми, яка об’єднує понад 170 банків-емітентів та  більше 180 банків, що зацікавлені співпрацювати у сфері торговельного фінансування.

«Економіка України екпортно-орієнтована і саме тому програма торговельного фінансування IFC допоможе нам активізувати зовнішню торгівлю та підтримати зовнішньоекономічні операції наших клієнтів. Це відіграє важливу роль у відновленні української економіки», - сказав Дмитро Зіньков, Голова Правління OTP Bank.

В рамках Глобальної програми торговельного фінансування IFC надає часткові або повні гарантії під торговельні транзакції та покриває ризики неотримання платежів для 170 банків-емітентів у більш ніж 75 країнах світу. Ця програма розширює і доповнює можливості банків здійснювати торговельні операції завдяки зменшенню ризиків на ринках, що формуються, а також  у тих країнах, де обсяги торговельного фінансування обмежені.

«Ми щиро раді тому, що ще один український банк зможе скористатися перевагами Глобальної програми торговельного фінансування IFC, - зазначила Олена Волошина, голова представництва IFC в Україні. – Це  допоможе спростити торгівельні операції, а також підтримати малий та середній бізнес України у пошуку нових клієнтів та ринків збуту. OTP Bank – наш давній партнер в Україні, з яким ми раді продовжити співробітництво».  

У липні 2009 року IFC надала гарантію торговельного фінансування на суму 40 мільйонів доларів США акціонерному товариству «Державний Експортно-імпортний банк України» («Укрексімбанк»). У травні 2008 року у рамках цієї Програми IFC надала лінію торговельного фінансування у розмірі 30 мільйонів доларів США ВАТ «Райффайзен банк Аваль».
 
Додаткова інформація
IFC, член Групи Світового банку, створює можливості для людей подолати бідність та поліпшити умови їхнього життя. Ми сприяємо сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, підтримуючи розвиток приватного сектору, мобілізуючи приватний капітал, а також надаючи компаніям та урядам консультативні послуги та послуги з управління ризиками. Загальна сума нових інвестиційних проектів IFC у 2009 фінансовому році сягнула 15 мільярдів доларів США, що сприяло надходженню капіталу під час фінансової кризи у країни, що розвиваються.

Україна стала акціонером і членом IFC у 1993 році. З початку своєї діяльності IFC вже інвестувала понад 1,2 мільярда доларів США у 48 проектів в Україні. Більш детальна інформація на веб сайті www.ifc.org/ukraine.
 
Акціонерне товариство OTP Bank - один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектору України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc., чия ринкова частка в Угорщині становить 25% і який у цьому році відзначив 60-річчя від дня свого заснування.  Згідно даних АУБ, станом на 1 липня 2009 року OTP Bank є 8-м найбільшим вітчизняним банком за розміром активів. Нині банк обслуговує  понад 300 тисяч клієнтів. Його мережа філій на території України об’єднує 207 точок продаж і 21 представництво.